مرکز اطلاع رسانی امام مهدی ارواحنا فداه - مطالب مرداد 1388

 

 

 

 

 

iconبخش ها

پیامبر اکرم (ص)
حضرت علی (ع)
حضرت زهر ا (س)
امام حسن مجتبی(ع)
امام حسین (ع)
امام سجاد (ع)
امام محمد باقر (ع)
امام جعفر صادق (ع)
امام موسی کاظم (ع)
امام علی بن موسی الرضا(ع)
امام محمد تقی(ع)
امام علی النقی(ع)
امام حسن عسکری (ع)
امام مهدی عج الله تعالی فرجه 1
امام مهدی عج الله تعالی فرجه 2
حضرت ابوالفضل عباس(ع)
حضرت زینب (س)
حضرت علی اکبر (ع)
حضرت رقیه (س)
حضرت معصومه (س)
پوستر های مذهبی
زندگینامه
مقالات
پرسش و پاسخ
شناخت نامه
احادیث
انتظار
معجزات
داستانها وحکایت های اموزنده
مفاتیح الجنان
نهج البلاغه
صحیفه سجادیه
ماه مبارک رمضان ۱۳۸۶
ویژه برنامه های محرم(۸۶)

iconبخشها

iconجستجو

iconآرشیو

مهر 1390
اردیبهشت 1390
اسفند 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
فروردین 1389
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
خرداد 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
آبان 1387
شهریور 1387
مرداد 1387
تیر 1387
خرداد 1387
اردیبهشت 1387
فروردین 1387
اسفند 1386
بهمن 1386
دی 1386
آذر 1386
آبان 1386
مهر 1386
شهریور 1386
مرداد 1386
تیر 1386

همه آرشیوها

iconمطالب اخیر

رجعت در اندیشه شیعی
رسالت انسان منتظر
تساهل و تسامح و حکومت مصلح
روایات در رابطه با روش داوری آن حضرت
ایجاد وحشت در دل دشمنان
فتنه گری سفیانی
عنایت مولا و رسوایی دشمن
حقوق امام زمان(ع)
مبانی فکری و کارنامه ننگین فرقه ضاله وهابیت
بنیانگذاران عقائد وهابیت
فرقه وهابیت چگونه به وجود آمد وعقایدش چیست؟
فتوای مفتی سعودی در تخریب گلدسته‌های عسگریین(ع) نقش داشته است
نقدی بر شبهات وهابیت
چگونگی پیدایش وهابیت و دلیل خطرناک بودن آن
افشای ماهیت وهابیت در گفت و گو با عصام العماد
پشت پرده وهابیت
چرا وهابیت؟
جنایات وهابیت
مداحی حاج محمود کریمی شب چهارم محرم 1389
دانلود مداحی حاج محمود کریمی شب سوم محرم 1389

لیست آخرین پستها

iconصفحات

وظایف كلى شیعیان در دوره غیبت امام معصوم،علیه السلام

iconتصاویر تصادفی

 

 

 

icon راز رمضان


درس و بحث تمامی شب‌های ماه مبارك رمضان «دعای افتتاح» است و دعای افتتاح توصیه شدة حضرت صاحب الزّمان(ع) است كه فرمودند به شیعیان كه در هر شب امام «نورالله» است كه در تابشش اشباح از میان می‌روند، راه از چاه تشخیص داده می‌شود. دوست از دشمن باز شناخته می‌شود و دین‌داری از بی‌دینی.

 
 
 
ماه شعبان هم سپری شد. این ماه در سكوت خود جملگی ما را متذكّر می‌شد كه اوّلاً در گسترة زمین بی‌كس و رها شده نیستید. امامی دارید كه اگر بدو مراجعه كنید شما را یله و رها نخواهد گذارد. دوماً، اعلام داشت كه امام شما در پس پردة غیبت است به بیان مرحوم حضرت آیت الله بهجت، ما مثل كسانی هستیم كه امید و سلطان خود را زندانی كرده و در صلح و جنگ خود به اخذ تصمیم نشسته‌ایم. سوماً، این نكته را این ماه در خود داشت كه لازم است آماده شوید، معرفت بیابید، حقّ امام را به امام مبین برگردانید تا او نیز شما را از غرقاب بلا و ابتلا كه بدان گرفتار آمده‌اید برهاند و این همان مفهوم انتظار می‌تواند باشد. انتظار آنكه امام، به اذن الله، از روی لطف زمام جملة ما را گرفته و به آبشخور اصلی برساند.
 
 
ادامه در ادامه مطلب


icon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در شنبه 31 مرداد 1388 و ساعت 08:56 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon جومونگ کره ای یا ماشیح یهودی


جومونگ که گویا ماشیح (منجی قوم یهود) و قومش همان فرزندان برتر خداوند هستند ارتباطی تنگاتنگ با تورات و تلمود دارد  آنگونه که همواره مورد عنایت الهی است و حتی همچون پیامبران بنی اسرائیل(طالوت و داوود) خداوند به او روش بافت و ساخت زره را آموخته وسربازانش را با تعدادی کم بر دشمنان بسیار خود از امپراطوری چینی ها یا "هان"  پیروز می گرداند.


چندی پیش به مقاله ای با عنوان" جومونگ و نجات‌بخشی بنی‌اسرائیل" در سایت موعود نوشته استاد ارجمندم جناب شفیعی سروستانی برخوردم.

تحلیل ایشان خصوصا این مطلب که" شاید این یادداشت ذهن بسیاری از جوانان علاقمند را برای کشف دقایق این مجموعه و کشف سایر مشابهت ها یاری دهد" بنده را بر آن داشت تا تحلیلی ترمینولوژیکال، تاریخی و تطابقی  بر این افسانه کره ای بنویسم.

 

ادامه در ادامه مطلب
icon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در پنجشنبه 29 مرداد 1388 و ساعت 02:58 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon جومونگ و نجات بخشی بنی‌اسرائیل


جومونگ، بی‌آنكه خود بداند یا بخواهد، در وقت سلطه و حاكمیّت امپراتوری حیله‌گر و خون‌خوار، در كاخ وی و در كنار خانواده‌اش دوران كودكی و جوانی خود را سپری می‌سازد، درست مانند موسی(ع)، در كاخ فرعون، گویی كه جومونگ فرزند امپراتور است یا موسایی در كاخ فرعون.در ایّام پُردید و بازدید نوروز، در كنار جمعی از خویشان به تماشای قسمتی از مجموعة افسانة جومونگ نشستم. مجموعه تلویزیونی پر بینندة كره‌ای كه تاكنون چهل و اندی قسمت از شبكة سه صدا و سیما پخش شده است. در میانة تماشا، وقتی كه همة چشم‌ها خیرة زرق و برق و فراز و فرود قهرمانان نوخاستة كهن‌نمای كره‌ای بود، یكی از جوانان تحصیل كرده كه برای خودش مهندسی صاحب امضاء است، با تعجّب و تحسین رو به من گفت: «چقدر تاریخ و فرهنگ كره از ما جلوتر است، شما قبول ندارید؟!»

ادامه در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در پنجشنبه 29 مرداد 1388 و ساعت 02:56 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon فلسفه نام‎های امام زمان(عج)


لقب مشهور امام زمان(عج)، "مهدى" و القاب دیگر ایشان؛ منتظر، حجّت، خلف صالح، قائم و صاحب‎الزمان مى‎باشد. اما نام و كنیه ایشان، نام و كنیه رسول خدا(صلى الله علیه و آله) است. چه این كه آن حضرت فرمود: مردى از فرزندان من در آخر زمان قیام مى‎كند كه اسم او اسم من و كنیه او كنیه من است.1

نام پیامبر، محمد و كنیه او ابوالقاسم است و همین نام و كنیه براى حضرت مهدى(علیه‎السلام) است. اما روایاتى وارد شده است كه از ذكر نام او قبل از آن كه ظهور كند نهى كرده‎اند و حتى از آن حضرت نقل شده است كه فرمود: لعنت خدا بر كسى كه در میان جمع مردم، نام مرا ببرد.2

 

 

ادمه در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در شنبه 24 مرداد 1388 و ساعت 10:53 ق.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon ما منتظریم یا جاهل؟!!


وظیفه مردم و امت اسلامی در عصر غیبت چیست؟
 برای پاسخ به این پرسش بایستی امام را بشناسیم تا بدانیم چه وظایفی در قبال او بر عهده ماست! ما در مقالات پیشین بیانات حضرت آیت الله جوادی آملی به نقل از سایت کیهان (با تصرّف و تلخیص) را آوردیم و به این بحث پرداختیم و در شناخت یار غایب از نظر توضیحاتی را ارائه نمودیم. د رواقع این وظیفه بعد از آن معرفت فراهم می شود. ما از چیزی پاس می داریم كه او را بشناسیم. منتظر شیء یا شخصی هستیم كه او را بشناسیم.

فرق ما با دیگران این است كه ما به مهدی موجود موعود معتقدیم و گرنه كدام مسلمان غیرشیعه است كه به مهدی موعود معتقد نباشد! در پایان زمان و آخر الزمان انسان وارسته ای ظهور می كند، نام مباركش كذا لقب پربركتش مهدی، به اسم قیام ظهور می كند، این را غالب مسلمین معتقدند. اما خصیصه ما امامیه و اثنی عشریه این است که معتقدیم به مهدی موجود موعود (علیه و علی آبائه آلاف التحیه والثناء).

 


ادامه در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در پنجشنبه 22 مرداد 1388 و ساعت 07:19 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon علت غیبت و چگونگی دستیابی به احکام الهیه


سوال:
پاسخ این سخن چیست که شخصی بگوید: خدای تعالی بر حسب مصلحت، تعداد بیشماری از پیامبران خود را به منظور عدم دسترسی دشمنان از آنان مخفی و غائب ساخت و به اقتضاء حکمت آشکار نبودند و آن بدلیل اجبار و تقویت آنان بوده تا دشمنان گمراهشان بر آنان مسلط نشوند. بنابر این دلیل عدم بهره مند شدن از پیامبران از طرف ستمگران بوده نه از جانب خدای سبحان. اگر به شما گفته شود: غیبت پیامبر - در صورتی که قبل از تقریر شریعتش، که احکام آن اعلام نشده تا موجب سعادت عامل آن باشد و شبهات از آن مرتفع و کیفر اعمال در آن روشن نشده و بعد از ظهور آشکاری واقع نشده که ضرورتا و حسا هر عذر و بهانه ای از آن

[ صفحه 40]

منقطع و هر شک و شبهه ای از آن برطرف شده باشد با غیبت پیامبری که پس از زمان ظهورش - که در آن مسائل شریعت تقریر شده متفاوت است بدیهی است حکم غیبت و ظهور این دو پیامبر با یک دیگر برابر نیست. پس چگونه ممکن است خدای تعالی غیبت و استتار را برای امام علیه الصلوه و السلام جایز بداند همان گونه که برای بعضی از پیامبران گذشته جایز دانست و از تایید آنان خودداری نمود، در حالی که صفات امام با پیامبران مختلف و شرایط آن دو متضاد است و شما امام علیه الصلوه و السلام را با غیبت بلا استفاده قرار می دهید، اگر پیروانش و راویان از ائمه علیهم الصلوه و السلام بر گمراهی و ضلالت اتفاق کنند و غیبت را بر امام واجب می دانید در صورتی که امام هنگامی که آشکار است به حق قیام می کند، و این سخن شما (مخالفان) هنگامی است که ملزم باشید دشمنان را با نقل قانع سازید، اگر چه معصوم نباشند، همانند زمانی که در غلبه کردنتان بر آنها ناراحت می شوند (یا ناراحتشان می کنید) و این

 

ادامه در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در چهارشنبه 21 مرداد 1388 و ساعت 01:30 ق.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon وظایف كلى شیعیان در دوره غیبت امام معصوم،علیه السلام


 

شیعیان تا سال 260 ق، كه حضرت امام حسن عسكرى، علیه‏السلام، به شهادت رسیدند، مستقیماً و یا ازطریق نمایندگان و افراد مورداطمینانشان به امامان معصوم، علیهم‏السلام، دسترسى داشتند، امّا در دوره غیبت، لزوماً با این سؤال مواجه مى‏شوند كه آیا غیبت امام معصوم (حجّت خدا) بمثابه رفع تكالیف از مسلمان و بخصوص شیعیان است؟ اگر جواب منفى باشد، آیا تكالیف آنها را عقل افراد تعیین مى‏كند و یا منابعى ویژه براى تعیین تكالیف، و افراد خاصّى براى تشخیص آن وجود دارند؟ و اگر منابع و افراد خاصّى باید تكالیف مردم را معلوم كنند، آیا گستره و حجم و وسعت تكالیف عصر غیبت امام، علیه‏السلام، عیناً مانند دوره حضور است؟ در پاسخ به این پرسشها، برخى از علماى شیعه كتابهایى تألیف كرده‏اند. از جمله مرحوم دبیرالدین میرزا على‏اكبر صدرالاسلام همدانى در كتاب خویش31تكالیف مردم در عصر غیبت را تشریح كرده است.

 

ادامه در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در سه شنبه 20 مرداد 1388 و ساعت 05:56 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon جشن میلاد


در روزگار قحطی محبّت و خشک‏سالی مهر و صمیمیّت در آن فضای تاریک و در اوج حاکمیّت قدرت‏پرستانِ حقیقت ستیز، الطاف زلال رحمان و رحیم از کوثر ولایت جاری، و بار دیگر حکایت پرشور فرعون و موسای کلیم تکرار شد. در مقابل دیدگان خسته تاریخ و پیش چشم دژخیمانِ تا دندان مسلح خلیفه عباسی، چهاردهمین ماه درخشان عصمت و پاکی طلوع کرد و نور امید را در دل‏های غمگین و تشنه محبت روشن ساخت و جان عاشقان زیبایی را به زمزمه و غزل‏سرایی و شادی و پای‏کوبی فرا خواند. آری آن شب آسمانِ سامرّا از ظهور معجزه دیگر خدا به خود می‏بالید و آخرین غنچه زیبای بوستان فاطمی در دامن نرگس شکوفا شد و امید به برپایی عدل در جان شیفتگان عدالت، حیاتِ دوباره یافت.

جشن نیمه شعبان جشن آمادگی است؛ آمادگی برای شرکت در نهضتی بزرگ و انسانی؛ نهضتی که سازنده و حیات‏بخش است. آغاز آن با ظهور مهدی و فرجام آن شکست سیه‏روزی‏ها، جهل‏ها، شرک‏ها، فسادها و جنایت‏هاست. آن‏کس که ولادت مهدی را این چنین جشن می‏گیرد به حقیقت می‏خواهد برای شرکت در این نهضت اعلام آمادگی کند و آن‏کس که به نام مهدی و از شنیدن لقب قائم علیه‏السلام قیام می‏نماید، می‏خواهد بگوید که من جان بر کف، مهیای قیامم و در این قیام آمادگی همه جانبه دارم و در نهضت عظیمی که به رهبری آن امام برای سر و سامان یافتن امور جهان صورت می‏گیرد، شرکت می‏کنم و اعلام آمادگی می‏نمایم.

مطالب مرتبط:
   بیانات مقام معظم رهبری در مورد ماه شعبان
   تبریک نیمه‏شعبان (در کلام امام رحمه‏الله )

منبع : ساعت صفرicon
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در جمعه 16 مرداد 1388 و ساعت 10:43 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon مهدی بیا


هم یک آهنگ زیبای دیگر برای حضرت مهدی ( عج ) است که به تمامی شما توصیه می کنم آن را دانلود کنید و گوش کنید زمان این آهنگ ۶ دقیقه است . حجم فایل دانلودی 1.5مگابایت است که برای بیشتر مردم قابل دانلود است فرمت فایل دانلودی mp3 است .

 

دانلود در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در جمعه 16 مرداد 1388 و ساعت 09:49 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon ویژه نامه میلاد امام زمان (عج)


گلچین مولودی میلاد امام زمان (عج) از مداحان اهل بیت علیهم السلام : حاج محمود کریمی ، حاج محمد رضا طاهری ، حاج سعید حدادیان ، حاج حسن خلج ، سید مجید بنی فاطمه ، سید مهدی میرداماد ، حاج عبدالرضا هلالی ، حاج مهدی سلحشور ، حسین سیب سرخی ، کربلایی جواد مقدم ، حاج مهدی مختاری ، حاج احمد واعظی و محمد حسین حدادیان با پسوند MP3 با قابلیت اجرا در تلفن های همراه

 

دانلود در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در جمعه 16 مرداد 1388 و ساعت 09:25 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon تصاویری از مسجد مقدس جمکران


تصاویری از مسجد مقدس جمکران در ادامه مطلب دریافت کنید

 icon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در جمعه 16 مرداد 1388 و ساعت 09:13 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]

icon تصاویر مذهبی به مناسبت ولادت حضرت مهدی


فرا رسیدن ولادت حضرت مهدی(عج) اخرین منجی عالم بشریت را به تمام شیعیان جهان تبریک عرض می کنیم.

 

تصویر در ادامه مطلبicon ادامه مطلب
[ نویسنده : حسین غلامی (مدیر) در جمعه 16 مرداد 1388 و ساعت 01:40 ب.ظ مرتبط با | لینک | نظرات ]


تعداد کل صفحات : 3 1 2 3

iconامار سایت

جهت تبادل لینک اول لینک مارو گذاشته سپس مارا خبر کنید تا لینکتان ثبت شود در غیر این صورت لینک شما ثبت نمی شود ( لطفا کسانی که لینک مارا نگذاشتن تقاضا


iconآمار بازدیدها:
امروز: 1
دیروز: 1
این ماه:
ماه قبل:
مجموع:
آخرین بازدید:

اطلاعات سایت
آخرین بروز رسانی:
کل مطالب :

icon مدیر سایت:

حسین غلامی (مدیر)

iconنظرسنجیiconلینکستان

سایت موبایل فارسی
دانلود با سرعت بالا
سایت رسمی روضه العباس علیه السلام
مسلمین
مذهبی فرهنگی
منتظران حجت
افتاب پنهان
حضرت مهدی
کربلایی نریمان پناهی
بابی انت و امی یا زهرا
وقایع شگفت
شلمچه
انتظارحجت
پوسترامام حسین
تفریح و دانلود و آموزش
مثل خدا

همه لینکهاا

iconلینکدونی

مطالب در مورد حضرت مهدی (عج )
بیش از هزاران در مورد حضرت مهدی (عج )
متن كامل مصاحبه عبدالرضا هلالی با روزنامه تلاش
سبک های حاج حسین سیب سرخی
دانلود مداحی
دوره امامت، چگونه آغاز شد؟
میزگرد و مصاحبه با حسن صدیقین و محمود مطهری نیا
ویژگیهای حکومت او
قیام حضرت مهدی و حکومت واحد جهانی
پوستر های مذهبی
داستانهایی از جبهه
پوسترامام حسین
سبکهای سینه زنی حاج محمود کریمی
سبکهای سینه زنی حاج سعید حدادیان
سبکهای سینه زنی حمید علیمی
سخنرانی آیت الله مصباح یزدی
سبکهای سینه زنی سلحشور و میرداماد
سبکهای سینه زنی اهنگران
دانلود مداحی
پوسترحرم امام حسین

آرشیو لینکدونیی